Naša firma ponúka komplexné služby širokého rozsahu, zabezpečujeme pre našich klientov aj umývanie a čistenie vo forme výškových prác. Realizujeme nielen bežné umývanie okien a kovových konštrukcií vo výškach, ale aj čistenie fasád výškových budov.

Kompletné výškové práce

Na niektorých ťažko prístupných miestach, kde je potrebné vykonať čistenie a umývanie, býva často nemožné túto prácu realizovať bez práce vo výškach. Všetci naši zamestnanci sú pre tieto situácie riadne vyškolení a vedúci pracovníci majú rozsiahle skúsenosti, preto pre nás nie je žiadny problém tieto činnosti zabezpečiť. V rôznych situáciách sa snažíme voliť vždy to najrýchlejšie a najprijateľnejšie riešenie. Na ľahko prístupné a nižšie položené miesta používame teleskopické tyče (až 9m) a rebríky, vo väčších výškach používame hydraulickú plošinu alebo lešenia (zabezpečíme aj prenájom). Vo výškach si poradíme s takmer so všetkými službami, ktoré ponúkame. Snažíme sa voliť vždy to najrýchlejšie a najekonomickejšie riešenie. Pri vykonávaní všetkých výškových prác horolezeckou technikou majú pracovníci absolvované školenia pre odborné vykonávanie výškových prác. Všetci naši horolezci sú certifikovaní a vyškolení podľa platnej vyhlášky o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.

Tiež majú s výškovými prácami mnohoročné skúsenosti a pri práci vždy starostlivo dbajú na zásady bezpečnosti. Náš tím horolezcov používa typizované body, vie sa zlaňovať a tiež je schopný odinštalovať a dať späť zábrany proti holubom. Pri umývaní okien na vysokých a neprístupných miestach odporúčame zákazníkom aplikovať na sklenené výplne nanoimpregnáciu – technológiu GlasProtect. Nanoimpregnácia je dvojfázová na liehovej báze a je to tzv. nešpinavá úprava, pri ktorej Vám sklenené výplne vydržia dlho čisté a nie je nutné ich umývať častejšie ako bez nanesenej nanoimpregnácie. Pri výškových prácach je drahá práca a nanoimpregnácia Vám ušetrí peniaze za časté údržby sklenených plôch vo výškach. Výškové umývanie okien, fasád, konštrukcií sme schopní zabezpečiť po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku.

výšky 1

 

Čistenie a natieranie fasád vo výške

Čistíme fasády, omietky a plášte budov, tmelíme a nadrobno opravujeme fasády a omietky, prevádzame maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami, aplikujeme penetrácie a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou po celom území SR.

Ak ste nespokojní s fasádou na Vašom objekte, nie je lepšie riešenie ako ju vyčistiť. Sme schopní Váš dom alebo akýkoľvek iný objekt kompletne zbaviť akéhokoľvek znečistenia na stenách: škvrny od farieb, organická nečistota, graffiti. Ak sa jedná o znečistenie graffiti, viac sa dozviete v sekcii odstraňovanie graffiti. Pokiaľ sa jedná o bežné znečistenie, umývame fasády VO VÝŠKE ručne (od 1,50 €/m²), pri vyššom znečistení čistíme vysokotlakovou pištoľou za použitia aktívnej čistiacej zložky Flamil super 3 VO VÝŠKE (od 3 €/m²). Ak sa objavia škvrny, ktoré nejdú odstrániť normálnou cestou, odporúčame opravu fasády nanesením vhodnej farby VO VÝŠKE (od 9 €/m²). Používame kvalitné fasádne farby od firmy Weber, ktoré ponúkajú širokú škálu odtieňov. Ak na Vašom objekte máte často problémy so znečistením graffiti alebo inými druhmi znečistenia, pozrite sa prosím aj do sekcie antigraffiti, nájdete tam viac o ochrane fasád a prevencii pred graffiti.

fasády 1

 

Čistenie fasád zo zeme

Pre svojich zákazníkov vykonávame umývaní fasád tlakovým umývaním, tlakovým umývaním s aktívnou čistiacou zložkou, tlakovým umývaním sódou – systémom zásobníka ARMEX, pieskovaním, pieskovaním granitom, pieskovaním ľahkými abrazívami – vlašskými orechmi, pieskovaním špeciálnou pieskovačkou W/125 s riaditeľným tlakom na pieskovanie a reštaurovanie sôch, historických objektov, na pieskovanie citlivých prírodných materiálov, pieskovca, vápenca, opuky, travertínu, teraca. Pieskovanie interiérov a exteriérov budov, krovov, stropov, všetkého zašlého, fasád a plášťov budov. Dalej realizujeme čistenie a umývanie fasád, okien, presklených plôch vo výškach, vykonávame pomocou horolezeckej a zlaňovacej techniky, alebo pomocou hydraulických ramien pojazdných montážnych plošín, práce vo výškach.

ze země

 
Po našich skúsenostiach z oblasti odstraňovania graffiti, čistenia fasád a súvisiacich služieb vieme, že napríklad prí odstránení graffiti z povrchu neošetreného ochranným náterom (60-90% úspešnosť), nebýva zákazník vždy spokojný, preto ponúkame alternatívne riešenie v podobe náteru fasádnou farbou. Sme schopní zabezpečiť 90% zhodu farby náteru s existujúcou farbou fasády a natretie akokoľvek veľkých plôch, aj vo výškach. Pri čiastočnom natieraní fasády, napríklad zatieraní tieňa po odstraňovaní graffiti musíte brať do úvahy znečistenie zvyšnej časti objektu – vždy to bude vidieť. Používame kvalitné farby firmy Weber, ktoré ponúkajú širokú paletu farieb a spĺňajú moderné technológie. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je dohodnuté inak).

Postavebné upratovanie

Naša firma realizuje aj väčšinu druhov postavebného upratovania. Priestory zbavíme prachu po remeselníkoch a nečistôt po maľovaní, dôkladne umyjeme všetky sklenené plochy a iné umývateľné povrchy, strhneme polepy, nakoniec hĺbkovo vyčistíme, prípadne aj navoskujeme podlahu. V týchto činnostiach má náš tím kvalitné skúsenosti najmä z nákupných centier, kde našim klientom tieto služby poskytujeme pravidelne po rekonštrukciách alebo pred otvorením nového podniku. Umývanie okien Martin disponuje dostatočným počtom kvalifikovaných pracovníkov, preto pre nás nie je problém zabezpečiť rýchle upratovanie akokoľvek rozsiahlych priestorov kdekoľvek na území Čiech a Slovenska.

uklid po stavbe

 

Ostatné činnosti Umývanie okien Martin

Umývanie okien Martin sa zaoberá veľkým radom upratovacích prác po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Sme schopní zabezpečiť našim zákazníkom tieto služby: U Strhnutie a odstránenie z výkladov, výkladcov, okien a sklenených tabúľ fólií, ochranných fólií, samolepiek, bannerov, reklamných polepov a polepov akcií. Vyškrabanie a vyčistenie farieb a silikónov po rekonštrukciách výkladov a zvyškov lepidiel po strhnutých polepoch, fóliách, polepoch reklám a polepoch akcií korundovými žiletkami. Umývanie a čistenie okien, výkladov a presklených plôch po maľovaní, remeselníkoch, maliaroch, rekonštrukciách, stavbe, prestavbe, výmene skiel a výkladov, pred otvorením prevádzkarne, pri otvorení nového podniku a obchodu. Vykonávame tepovanie a strojové čistenie kobercov, strojové čistenie podláh, voskovanie podláh, ručné tepovanie čalúneného nábytku, sedacích súprav a matracov. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacu sa vlhkosť, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.cz/ alebo nás priamo kontaktujte.