Umývanie okien Martin patrí medzi profesionálne upratovacie služby. Počas niekoľkých rokov sme sa vypracovali v premyslenú kompaktnú upratovaciu firmu so širokým poľom pôsobnosti a svoje skúsenosti neustále vyvíjame. Máme spoľahlivých zamestnancov, na ktorých sa môžete vždy obrátiť, radi Vám s Vašou požiadavkou poradia. Jednou z našich špecializácií je hĺbkové strojové čistenie podláh vrátane impregnácie ochrany podláh, voskovania podláh, nano-impregnácie a ošetrenia podláh pre bežnú údržbu podlahových materiálov.

vosk 3

 

Kvalitné voskovanie podláh

Vďaka ošetreniu voskovaním podláh môžeme do značnej miery zabrániť usadzovaniu nečistôt a ich prieniku do povrchu. Starostlivým voskovaním a použitím odbornej čistiacej chémie zjednodušíme pravidelnú údržbu povrchu a znížime interval potreby ďalšieho čistenia. Voskovaním tiež predĺžime aj samotnú životnosť Vašej podlahy. Voskovanie podláh zaistí konzerváciu povrchu po hĺbkovom čistení. Pri ňom povrch dôkladne zbavíme nečistôt zodpovedajúcimi chemickými prostriedkami, mechanicky odstránime aj zašlé nečistoty. Voskovanie, tzv. fluatácia, ochráni povrch uzatvorením pórov. Bez uzavretia povrchu dochádza k rýchlemu a silnejšiemu usadzovaniu nečistôt. Podľa typu povrchu a druhu čistenia je alternatívou pre uzavretie povrchu impregnácia, ktorá nemení vzhľad povrchu, iba ho konzervuje. Voskovanie zasa slúži na renováciu a oživenie vzhľadu povrchu.

Po dokončení strojového čistenia podláh vždy zákazníkom odporučíme, aby si nechali naniesť na očistenú podlahu ochranu v podobe impregnácie (hydrofobizácie) alebo fluatácie (voskovania). Potrebujete dokonale zrenovovať, vyčistiť a naimpregnovať vonkajšiu dlažbu, chodníky, nájazdy, vonkajšie terasy a predovšetkým sa zbaviť napr. hrdze, farby, mastnoty či ťažko odstrániteľných nečistôt z rôznych povrchov a materiálov vrátane dlhodobého ošetrenia? S tým Vám radi pomôžeme. Naším cieľom je zabezpečiť dôkladné hĺbkové vyčistenie rôznych povrchov v exteriéri aj interiéri vrátane povrchovej ochrany vyčistených povrchov a materiálov v čo najkratšom čase s dlhodobým efektom. Fluatácia čiže voskovanie zakonzervuje podlahu takým spôsobom, že už k hlbšiemu znečisteniu nemôže dôjsť. Odolný vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protišmykový povrch. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD.

voskování 1

 
Strojové čistenie podláh vykonávame kotúčovým strojom, ktorý zaručí detailné a hĺbkové čistenie a je jednou z radu ponúkaných služieb Umývanie okien Martin. Naši zamestnanci sú profesionáli, ktorí sú pravidelne informovaní o novinkách ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy. Iná forma čistenia podláh ako strojovo sa nám za dobu viac ako 20 rokov neosvedčila. Po našom čistení Vám podlahy zostanú vždy čisté, dezinfikované, zbavené nežiaducich pachov a všetkých povrchových alebo hrubých nečistôt. Pre strojové čistenie používame kotúčový stroj, šetrnú čistiacu chémiu a vysoko výkonný vysávač. Váha samotného kotúčového stroja je 40 kg na približný priemer kotúča cca. 40 cm. Na jeho hlavu je možné ešte pridať závažia cca. 10 – 15 kg. Pri strojovom čistení podlahy postupujeme tak, že podlahu najprv kvalitne vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s chémiou.

Naši zamestnanci si na začiatku čistenia zvolia, aký nadstavec do kotúčového stroja pripevnia. Môžeme použiť nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Po zvolení nadstavca si zvolíme správne zloženie chémie. Postupujeme tak, že skúšame naniesť viac druhov výkonnej čistiacej chémie, a to od najslabšie k silnejšej, až do doby, keď naši zamestnanci poznajú, že splní požadovanú reakciu pre správne vyčistenie. Pri tvrdých i mäkkých znečistených podlahách je veľmi dôležité zvoliť správne zloženie chémie, postupujeme od najslabšej k silnejšej tak, aby splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou. Pre štandardné hĺbkové čistenie používame zásaditú chémiu. Len na generálne upratovanie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách je využitá kyslá chémia, ktorá dokonale odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov z podláh. Pre iné strojové čistenie podláh sa táto kyslá chémia nehodí, keďže je veľmi agresívna a citlivé podlahy môže poškodiť. V nasledujúcom kroku čistenia roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice, ktorá je napojená na turbo vysávač. Potom podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku, ešte raz odsajeme nečistoty a podlahu necháme doschnúť.

cisteni podlah 1

 

Umývanie okien Martin ponúka ďalšie tieto služby:

Strojové hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, strojové a ručné čistenie čalúnenia. Sme schopní odstrániť graffiti alebo naniesť antigraffitovú ochranu. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Ďalšou metódou čistenia je pieskovanie, ktoré používame na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, olejových škvŕn a pod. Realizujeme denné a pravidelné upratovania domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach alebo upratovacie práce vo výškach. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov a presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode čistíme žalúzie, lamely, rolety, a markízy. Odstraňujeme nepovolené polepy, reklamné polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery zo všetkých presklených plôch. Ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorú aplikujeme na sklá pomocou technológie GlasProtect. Táto hydrofóbna impregnácia sa odporúča pre okná so zlou dostupnosťou. Ďalšie naše činnosti nájdete na našich internetových stránkach http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte na tel.č. +421 911 740 933.