S programom “STOP GRAFFITI” zabezpečujeme svojim zákazníkom kompletné služby od odstránenia graffitov po opravy fasád s nanesením kvalitnej fasádnej farby značky Weber v dvoch vrstvách. Fasádne farby Weber ponúkjú širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcu nielen moderné technické, ale aj aktuálne architektonické požiadavky. Sme schopní opraviť fasádu tak, že drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo znečistené rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Po takto vykonanej oprave fasády aplikujeme antigraffitovú ochranu. Naša firma má pre túto prácu odborníkov, ktorí si vedia poradiť aj s drobnými opravami historických fasád. Umývanie okien Martin všetky svoje služby zaisťuje po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

opravy fasád 2

 

Natieranie fasád

Pri odstránení graffitov z fasád domov neošetrených antigraffitovým náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránenie graffitov zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Preto si často nechávajú zákazníci svoju fasádu premaľovať tak, aby bol výsledok čo najlepší. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Zaistíme až 90% zhodu farebnosti fasádneho náteru.

Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovým prístrojom – vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná dohoda). Všetky tieto služby realizujeme aj na výškových budovách (práca vo výškach), ktorú vykonáva náš tím profesionálnych pracovníkov špeciálne vyškolených na prácu vo výškach. Ľahšie prístupné miesta vo výškach natierame pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia a rebríka. Pre ťažko prístupné miesta máme tím certifikovaných horolezcov, ktorí vykonávajú natieranie a opravy fasád vo výškach pomocou horolezeckého vybavenia. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

natirani fasad

 

Čistenie fasád

Zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád nielen rodinných domov, ale aj veľkých panelákových budov a komerčných stavieb, ďalej múrikov, stien a pod. Čistenie fasád realizujeme vo výškach použitím horolezeckej techniky. Prach a rôzne nečistoty sa usadzujú na omietkach, ktoré potom pôsobia zastaralým dojmom. Naše čistenie prežiari fasády na Vašich budovách na toľko, že získajú vzhľad nových omietok. Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou Unisan vyčistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných machov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených rias. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove.

Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne pískovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiovi. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Slovenským pamiatkovým úradom. Aplikujeme penetráciu a úpravu podkladu povrchu, striekame a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou.

fasády 1

 
Zaistíme najnutnejšie opravy fasád, na ktorých je v pláne aplikovať ochranný antigraffitový náter, alebo náter fasádnou farbou. Schátranú omietku opravíme, praskliny a menšie dierky opravíme silikónoovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime, väčšie nerovnosti a otlčené rohy zacelíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby Vám urobí náš profesionálny zamestnanec. Po opravení fasády pred náterom fasádnou farbou, je vhodné plochu nepenetrovať. Penetrácia slúži na ucelenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru. Naša firma vykonáva maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami Weber.

natirani fasad 2

 

Ponuka služieb firmy Umývanie okien Martin:

Umývanie okien Martin svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Máme mnohoročné skúsenosti so strojovým čistením a tepovaním kobercov, ručným tepovaním sedacích súprav, čalúnení. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias, zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne Pískovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Slovenským pamiatkovým úradom. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.