Umývanie okien Martin je jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a už aj v Rakúsku, ktorá zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffitov a kvalitnú antigraffitovú ochranu (AGO) vrátane servisu odstránenia graffitov s našou AGO.

Kvalitné odstránenie graffitov

Pri odstránení graffitov z povrchov neošetrených antigraffitovým náterom alebo nástrekom musíme upozorniť na to, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffitov zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Odstránenie graffitov je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10 °C. Na fasádach a štruktúrovaných omietkach odstraňujeme graffity aj z neošetreného povrchu a úspešnosť je 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi i časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10 °C nemožno odstránenie graffitov technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúdajú.

OG 2

 

Antigrafitový náter

Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré AGO neznesú sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad + 10 °C. Poskytujeme najlacnejšie ceny na Slovensku a to od 4,00 €/m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale pri štruktúrovaných a pórovitých povrchov je nutné nanášať  6 – 12 vrstiev. AGO je možné aplikovať aj na marmolit, a to vo 3 – 5 vrstvách. Umývanie okien Martin ako jediná na Slovensku garantuje funkčnosť ochrany za bezkonkurenčnú a najlacnejšiu cenu. Odstránenie z ošetrených povrchov nie je komplikované a vždy so 100% výsledkom. Graffity odstránime a potom nanesieme tzv. Jednorazový náter Bellizoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac. Ak vykonáme anti graffitový náter alebo nástrek na Vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, no už aj v Rakúsku odstrániť graffity do 14 dní v akomkoľvek rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo.

Včasné a rýchle odstránenie graffitov je veľmi dôležité pre nami vykonávaný “systém čistých budov”. Z praxe je overené, že ak sa graffity rýchlo odstránia, pouliční umelci čoskoro zistia, že ich dielo nemá trvalú platnosť a idú sa spravidla realizovať niekam inam. Funguje to tak, že ak sa objaví na fasáde graffit, my ho odstránime a vždy ZADARMO na tomto konkrétnom mieste natrieme novú vrstvu AGO tam, kde sme pracovali, takže tam znovu nanesieme novú AGO. Toto sme vymysleli a zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20,00 €/m². A hlavne je zbytočné chrániť tak draho všetky miesta na fasáde, keď určite nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. Nielen v cene, ale hlavne v servisnej činnosti a v umení udržať budovy bez graffitov v SR nemáme konkurenciu. AGO by rado nanieslo a aplikovalo veľa firiem, ale lacný a účinný servis, nerobí prakticky nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy, chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

AGO 1

 

Umývanie okien Martin ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj radu iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie výkladov, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnaciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffity a nanášame ochranu pri graffitoch, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, pórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tvz. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne Pieskovačku W 1-40 a abrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.