Hĺbkové čistenie markíz

Umývanie okien Martin zabezpečuje pre svojich zákazníkov kvalitné a profesionálne čistenie markíz a následne ich impregnáciu. Čistíme aj plastové, aj látkové markízy. Čistenie markíz môže byť vykonané súčasne s umývaním okien alebo ako samostatne vykonaná služba. Markízy pohlcujú prach, nečistoty a baktérie rovnako ako ktorékoľvek iné textílie napr. koberce, preto je potrebné zabezpečiť ich čistenie v pravidelných intervaloch. Usadený prach ničí štruktúru látky, a práve čistením výrazne predĺžite životnosť markíz. Čím dlhšie na markízach lipne prach a vonkajšie spády, tým dlhšie trvá proces ich čistenia a odstránenia nečistôt. Odporúčame markízy čistiť pravidelne a s nanesenou impregnáciou budú mať Vaše markízy dlhodobo nový vzhľad.

Veľmi kvalitné zbavenie nečistôt pri čistení markíz zaručí veľmi účinná profesionálna čistiaca chémia Bosch RTS, ktorá je nanesená na povrch markízy, nechá sa chvíľu pôsobiť na textíliu a následne čistiaci proces pokračuje vykartáčovaním celého povrchu markízy jemnými kefami. Po dôkladnom vyčistení použijeme vysoko výkonný priemyselný vysávač, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty a vysuší Vašu markízu takmer dosucha. Po dokončení čistenia, necháme markízu ešte chvíľu voľne preschnúť. Na čistenie a impregnáciu markíz vo výške máme tím našich profesionálnych zamestnancov, ktorí boli preškolení podľa Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky MPSVaR SR č. 147/2013 Z.z. o prácach vo výškach a nad voľnou hĺbkou. Na umývanie a čistenie markíz vo výškach naša upratovacia firma využíva špeciálnu horolezeckú či speleologickú techniku. Pre jednoduchší prístup k čisteným markízam najčastejšie volíme hydraulické ramená a vysokozdvižné plošiny, ktoré máme k týmto účelom tiež k dispozícii.

markyzy 1

 

Nanoipregnácia markíz

Veľmi dôležitá je následná impregnácia vyčistených textilných materiálov, aby neprišlo k opätovnému zašpineniu a zachytávaniu nečistôt počas vonkajšieho či prípadne vnútorného používania a prevádzky. Impregnácia markíz následne po vyčistení výrazne predlžuje životnosť vlákna a pomáha k udržaniu vyčisteného vzhľadu a v neposlednom rade zamedzuje zachytávaniu nečistôt na materiáli a rýchlemu opätovnému zašpineniu prachom a nečistotami. Pri impregnácii používame chémiu, ktorú odoberáme priamo od výrobcu markíz. Pre kvalitne nanesenú impregnáciu je dôležité, aby sa vykonávala za pekného dňa, a aby bolo bezvetrie. Teraz používame len a len NANOIMPREGNÁCIU, keďže tá jediná má dnes zmysel. Vďaka impregnácii vlákien majú poťahy výborné vodeodolné vlastnosti. Ochranný film pretrváva aj pri mnohonásobnom zasunutí a vysunutí markízy. Našim zákazníkom odporúčame neodkladať čistenie markíz či slnečníkov na niekoľko rokov, nakoľko spomínané silné znečistenie či sčernenie textílie je úplne nezvratné. Ak sa budete pravidelne starať o Vaše markízy, predĺžite im tak životnosť a hlavne dlhodobo udržíte nový vzhľad. Berte na vedomie, že markízy sú silnými lapačmi prachu a nečistôt, preto ich čistite a udržujte pravidelne a budete mať radosť z čistoty Vašich markíz, ktoré sú v mnohých prípadoch vnímané ako veľmi dôležitý exteriérový doplnok.

markyzy 2

 

Umývanie okien Martin poskytuje ďalšie služby:

Umývanie okien Martin sa špecializuje na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, poskytujeme tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Realizuje denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch, odstraňujeme graffity, aplikujeme antigraffitové nátery, opravujeme, natierame a čistíme fasády. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívne metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.