Kvalitné čistenie kobercov

Umývanie okien Martin je na slovenskom trhu už mnoho rokov. Pôsobí tiež v Česku, v Rakúsku a Nemecku. Ako jedna z mála firiem používame na hĺbkové čistenie kobercov metódu strojového čistenia pomocou kotúčových strojov s rotačnými kefami. Na dokonalom vyčistení kobercov má veľkú zásluhu aj nami používaná čistiaca chémia Bosch RTS, ktorá prenikne hlboko do štruktúry koberca. Kotúčový stroj s použitím značkovej chémie Bosch RTS Váš koberec zbaví nežiaducich pachov, roztočov, jemných i hrubých nečistôt. Chémiu s nečistotami po chvíľkovom pôsobení vysaje náš vysokotlakový 3-motorový vysávač. Týmto spôsobom sme schopní vyčistiť akýkoľvek koberec, s ktorými si iné upratovacie firmy nedokážu poradiť. Niektoré firmy pracujú s metódou extrakčnou. Extrakčná metóda je založená na vstreknutí vody vrátane chémie do podsady koberca a jej okamžitom odsatí. Nie je tu žiadne kefovanie, ktoré by zabezpečilo dôkladné vykefovanie celkového znečistenia z koberca. Chémia je len vstreknutá do koberca a okamžite odsatá, nie je tu dostatočná doba na to, aby chémia mohla správne a kvalitne zareagovať.

koberce 1

 

Ručné čistenie čalúnenia

Umývanie okien Martin veľmi efektívne realizuje ručné čistenie a tepovanie sedacích súprav, kresiel, matracov a čalúnenia. Na precízne vyčistenie čalúnenia používame účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhými štetinami napení a zapracuje do textílie. Táto chémia veľmi účinne zbavuje tkaniny aj toho najväčšieho znečistenia. Po pôsobení chémie na textíliu použijeme vysokotlakový trojmotorový vysávač so špeciálnou hubicou na čalúnenie, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty, alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. Vo výnimočných prípadoch a to iba na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, používame ručnú AKU kotúčovú kefu. Ručné čistenie čalúnenia je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenie zbaviť všetkých nečistôt.

cisteni-calouneni

 

Ostatné činnosti Umývanie okien Martin

Umývanie okien Martin svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Zameriavame sa aj na opravy fasád a pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu.