umývanie lodžiíVďaka mojim starým rodičom a náprave červenej zlodejiny z minulých rokov som sa stal majiteľom staršieho bytového dom v širšom centre Bratislavy. Otvorene priznávam, že o nič podobné som nikdy nestál. A dlhé mesiace ma pokúšala myšlienka zbaviť sa tej budovy a venovať sa tomu, čo ma celý život bavilo a baví.

Prehltol som teda prvú dávku nechuti, poriadneho prekvapenia, ale aj zvláštny pocit skutočného zadosťučinenia. Ako výraz úcty a pamiatky k nášmu rodinnému dedičstvu, a predovšetkým k osobnostiam mojich starých rodičov, som začal žiť a dýchať týmto domom.

Pochopiteľne, že všetky tieto nové, neznáme a zmiešané pocity, veľmi rýchlo prehlušili nebotyčné starosti a nekonečné more práce, ktoré sa so starou, dosť zanedbanou budovou nasťahovali prednými dverami – rovno ku mne domov.  A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Najprv…

umývanie presklenných stienNajprv bolo treba vyriešiť nástražné míny v podobe nefungujúcich rozvodov, poničených stien, chodbových svietiel, vstupnej brány a kadečoho iného. Až potom sa dalo začať uvažovať o premyslenej a postupnej  rekonštrukcii. Najprv sa začali opravy interiérov, a v tomto zmysle je už niekoľko bytov za vodou. Krok za krokom sa mení aj fasáda, vrátane strechy domu.

Veci idú síce sťažka a pomaly, ale neustále sa hýbu, čo je najhlavnejšie. Samozrejme, že jedny ruky pri takom dome nie sú ničím, takže si – z času na čas – najímam niekoľkých remeselníkov, ktorí už dom a jeho klady i zápory dôverne poznajú.

A keďže nie som práve manuálne nemehlo, veľmi rád sa občas k nim pridám a dajaký kus roboty odvediem aj ja sám. Možno nepoviem nič nové, ale pocit, že robíte na svojom a pre seba má v sebe zvláštnu a nezameniteľnú energiu.

Sem…

umývanie výkladovSem-tam sa dokonca stalo, že som strávil celý víkend v práve rekonštruovanom byte a inštaloval tu nové rozvody elektriny, montoval vypínače, zásuvky a bolo mi dobre. Nedávno sa ale v mojom dome opäť objavilo viacero remeselníkov, keďže pred zimou sme chceli stihnúť nejaké práce na fasáde.

Kvôli rodinným povinnostiam som ale s nimi celý deň ostať nemohol. A to sa ukázalo ako kľučové. Poveril som však – v dobrej viere – jedného šikovného chlapíka z ich partie, nech na veci priebežne dohliadne. Podvečer, po mojom návrate, bola zadaná práca hotová a mne sa na okamih zazdalo, že som zase bližšie k cieľu.

Len, čo všetci chlapi odišli, objavila sa jedna z mojich nájomníčok. Bola badateľne rozrušená. Vraj jej robotníci zafŕkali maltou všetky tri okná z ulice. Tiež nebola po celý deň doma, takže už to poriadne zaschlo, nedá sa to nijako utrieť a teda, čo s tým urobíme?

Vyviezli…

umývanie zimných záhradVyviezli sme sa hore na štvrté, reku, snáď to hádam dajako dám. Možno špachtľa alebo niečo ostré, a pritom pevné. Pani ale mala úplnú pravdu, tá malta už na skle držala fest. Keby sa do nej človek pustil silou, zrejme doškriabe alebo rozbije sklo a poškodí tak nové okná.

A musím ešte roztrpčene dodať, že tých fľakov a fŕkancov cementovej malty nebolo práve málo, čo ma značne rozladilo. Zase raz ukázalo, že ak chce mať človek urobenú poriadnu robotu, musí si ju spraviť sám. Alebo nad inými držať stráž. Neostávalo nič iné, ako sa zatiaľ pani ospravedlniť a sľúbiť, že to dám do poriadku.

Po pravde, tá mladá pani nájomníčka nijako nadšená nebola, no mne už to v hlave šrotilo, kto mi s tou nečakanou patáliou pomôže. Bolo úplne jasné, že najlepšia bude odborná pomoc profesionálov. Chcel som však len to najlepšie a chcel som to mať rýchlo.

Z vlastnej…

ako odstrániť polepy z okienZ vlastnej skúsenosti som síce mal zopár kontaktov na podobné upratovacie firmy, ale u každej sa mi niečo nevidelo. Myslím si totiž, že ak už musím za niečo vydať svoje peniaze, malo by to spĺňať všetky moje nároky. A to je vec, cez ktorú u mňa nechodí vlak.

Doma som teda nervózne sadol za komp a na webe začal lúskať desiatky upratovacích firiem. Fakticky – je ich nepreberne veľa. Ale asi po hodine som začal podvedome sústreďovať hlavne na ohlasy klientov, ich kladné referencie a pozitívne reakcie.

Potom už netrvalo dlho a ukázalo sa, že firma A SERVIS LIPKA je na tom najlepšie. Drvivá väčšina zákazníkov vyzdvihovala u tejto firmy najmä jej prístup, precíznosť a vynikajúcu kvalitu odvádzanej práce. A to boli prednosti, ktoré presvedčili aj mňa. 

Spoločnosť…

prípravky na umývanie okienSpoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o, čistenie fasád, umývanie okien a výškové práce Martin, sa tak stala mojím favoritom a zavolal som jej vlastne okamžite. Predovšetkým ma zaujímalo, koľko bude práca stáť, ako dlho im to potrvá a kedy – teda, čo najskôr – môžu ku mne prísť. Na všetky otázky mi odpovedali k plnej spokojnosti, takže ostávalo len dva dni počkať a kauza špinavých okien mala byť minulosťou.

Pracovníci A SERVIS boli presní, technicky vybavení a dokonale zohratí. Pani nájomníčka síce doma nebola, ale zverila mi kľúče od jej bytu. Nakoniec som ich ani veľmi nepotreboval, lebo firma všetky okná vyčistila iba z vonkajšej strany, vďaka lezeckej technike a príslušnej technológii. Všetko im to trvalo slabú hodinku a bola to úplná paráda.

Žiaľ, nie som horolezec, ani nemám rtg oči, aby som okná na štvrtom poschodí mohol skontrolovať pohľadom z dvora. Dovolil som si teda – aspoň na chvíľu – vojsť do bytu mladej pani a pozrel si jej vyčistené okná. A všetka česť! Musel som uznať, že A SERVIS u mňa maximálne stúpol v cene, lebo robota, ktorú po sebe zanechal, mala tie najlepšie parametre.

Všetky…

čím umyť oknáVšetky tri okná boli nádherne čisté a dokonale zbavené fŕkancov rôzne veľkých čiastočiek malty. Aj človek, ktorý sám okná nikdy nečistil, musel jasne vidieť, že ide o prácu vyškolených profíkov, ktorí niečo také robia už roky a v tej najlepšej kvalite.

Mal som zo všetkého vážne skvelý pocit. A presne to isté bolo aj súčasťou slov mladej nájomníčky, ktorá mi večer prišla za krásne okná srdečne poďakovať. Samozrejme, že služba bola pre ňu celkom gratis. Popri týchto okamihoch ma ale napadla iná vec.

Firma Martin okna, výškové umývanie mi počas telefonátu totiž predstavila aj možnosť nano impregnácie okien z vonkajšej strany. Vďaka tejto technológii sa vraj dá pohodlne eliminovať povinnosť pravidelného čistenia okien. Takže výhody by boli ako na mojej, tak i strane nájomníkov.

Uznávam…

ako na umývanie okienUznávam, ešte je na to asi čas, ale zhruba do roka. Keď by mala byť fasáda a väčšina bytov opravená, máme o čom premýšľať. Hmm, vidíte, ako sa veci vedia nečakane prepojiť. Nešťastne zafŕkané okná ma priviedli k vynikajúcej upratovacej firme, ktorá mi navyše ponúkla aj výbornú metódu údržby okien, čo sú vlastne dve dobré správy v jednej.

Odvtedy mám kontakt na spoločnosť A SERVIS LIPKA vo svojom mobile. Musím tiež prezradiť, že ich služby som už využil aj vo svojom byte. Okná i koberce mám dodnes krásne čisté a svieže. Myslím si však, že niečím podobným sa už môže určite pochváliť aj rad mojich známych, keďže služby A SERVIS využili i oni sami. Za kontakt mi boli naozaj vďační.

Takže môžem skvelú prácu firmy A SERVIS LIPKA odporučiť i vám, milí priatelia. Celkom iste sa vaše okná, či koberce poďakujú, veď kvalitná, odborná a precízna práca odborníkov im môže len a len prospieť. Ak chcete viac informácií, stačí zájsť na web stránku myti-oken.net a tu sa dozviete všetko ostatné.