Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekPred niekoľkými mesiacimi sme vo firme mali jednu mladšiu klientku s domácou udalosťou, ktorej podstatu kolegyňa vystihla naozaj vtipne a veľmi trefne – zvieratám a kobercom by prípadné manželstvo nevydržalo ani deň. Pobavila tým celú našu smenu a nový deň nám tak začal s úsmevom a dobrou náladou.

V podstate tá jej originálna veta hovorila dobre známu a praxou potvrdenú pravdu. Tento holý fakt navyše znásobovala skutočnosť, že v našej známej a oceňovanej upratovacej firme – A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Martin – poznáme farbisté a zaujímavé príbehy kobercov a domácich zvierat viac ako dobre, a to v najrôznejších variáciách.

Vráťme sa ale k našej spomenutej klientke. Pani vtedy volala do našej firmy s prosbou, aby sme ku nej, čo najskôr poslali dajakých skúsených profíkov, ktorí by jej pomohli odstrániť pohromu, ktorú napáchala dvojica ich domácich maznáčikov – dvoch peruánskych morčiat. Majú vraj aj trpasličieho králika, ale ten sa tej galiby zrejme nezúčastnil.hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

V prvom okamihu…

V prvom okamihu sme sa na seba s kolegyňou prekvapene pozreli, keďže takáto zvláštna kombinácia domáceho živočíšstva bola pre nás oboch novinkou. Pani akokeby tú našu reakciu videla a obratom do telefónu vysvetlila, že v byte majú zvieratá ako lekárom odporučený, špeciálny typ terapie, hlavne kvôli chorému synovi.

Tepovanie sedačiek a gaučovChlapec mal vraj v ten deň u seba kamarátov a deti sa domácami maznáčikmi hrali celé popoludnie. Navečer však celá rodina cestovala mimo Bratislavu a vracala sa až v nedeľu večer. Nanešťastie, domček pre morčatá ostal nezaistený, a tak tí dvaja chlpatí zvedavci trávili víkend v súlade so svojou prirodzenosťou, teda voľne a slobodne.

Ďalej nám mamička toho chorého chlapca naznačila, že tmavé, tuhé stopy po výletoch tých nezbedných tulákov nebol väčší problém odstrániť. Koberce v detskej izbe a obývačke však mali tekutých morčacích vizitiek, teda močových stôp, na sebe viac ako dosť, čo je aj dôvod prečo nám urgetne volá.Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Nielenže tie mapy…

Nielenže tie mapy nijako vábne nevoňajú, čo je – ako dodala – vyjadrené naozaj diplomaticky, ale na oboch spomenutých kobercoch ostali po nich bŕŕ fľaky a škvrny, ktoré sa v tejto chvíli tvária, že ich budú snáď krášliť natrvalo. Skúšala sa ich, v rámci svojich možností, nejako zbaviť, no ktovieako to nepomohlo, takže nás prosí o výdatnú a odbornú pomoc.

Škvrny na koberci - Ako vyčistiťPrirodzene, ubezpečili sme ju, že jej s tým problémom im v byte radi pomôžeme a dáme oba koberce určite do poriadku – na to sa mohla spoľahnuť. Pani sa vcelku upokojila, ale mala ešte jednu, doplňujúcu otázku. Rada by si vraj u nás potvrdila. Či naozaj vo svojej práci nevyužívame známu – extrakčnú metódu čistenia.

Na našej web stránke o tom síce nenašla ani zmienku, ale chcela by mať vo veci úplnú istotu. Tento spôsob čistenia kobercov, obecne známejší ako tepovanie, pozná totiž nielen zo svojej práce, ale aj z čias starého bytu. Veľmi nerada by sa s ním ale stretla aj v tomto prípade, keďže vtedy dosahované výsledky ju ani raz príliš nepresvedčili, skôr naopak. Bolo nám to jasné a jej želanie sme akceptovali.Tipy a triky na čistenie kobercov

Možno práve tu…

Možno práve tu a teraz je príhodný čas a dobré miesto, krátko hovoriť o známych metódach čistenia kobercov. Vrátane tej, ktorú vo svojej práci využíva firma A SERVIS LIPKA, ale aj vyššie spomenutom systéme tzv. extrakčného čistenia. Ak dovolíte, začneme hádam od seba, teda od metodiky, ktorú už dlho uplatňujeme v našej spoločnosti.

Všetkým klientom firmy A SERVIS LIPKA zásadne ponúkame metódu strojového hĺbkového čistenia, ktorá je s našimi službami za dlhé roky celkom zrastená a stotožnená. Tento systém sa nám nielen nesmierne osvedčil, ale všetkým zákazníkom ponúka nespornú technologicku špičku v oblasti ošterovania a udržiavania kobercov.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanieZákladné prvky tohoto praxou prevereného systému tvorí výkonný rotačný stroj, unikátna chemická látka a extrémne silný vysávač. Táto “basic trojica“ v úzkom spojení s dokonale vyškoleným a skúseným personálom, ponúka preto klientom bezkonkurenčné výhody a skvelé výsledky – vždy a za všetkých okolností.

Postup bežnej práce…

Postup bežnej práce našich pracovníkov býva vždy lineárny. Do znečisteného koberca nášho klienta začneme rotačným strojovým čističom postupne aplikovať unikátny, na trhu ojedinelý, chemický roztok Bosch RTS, ktorý v štruktúre tkaniny spustí doslova malú revolúciu.

Vďaka pevným rotačným kefám, šetrnej, ale viditeľej sile stroja a odbornej obsluhe, začne chemicky vznikajúca pena pochádzajúca z látky Bosch RTS, na seba systematicky „nabaľovať“ všetky druhy nečistôt, zašlú starú špinu, ale aj najrôznejšie mikroorganizmy, roztoče a všetky druhy alergénov. Ako bolo povedané – koná sa malá revolúcia.Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Vďaka spomínanej technológii prebieha tento pozoruhodný proces v úplnej hĺbke koberca, takže počas čistenia sa uvoľňujú i nečistoty, ktoré v koberci driemali snáď celé roky. Pena svojou tichou silou vynáša na povrch tkaniny všetko, čo v koberci nemá miesto, a tak sa postupne obnovuje nielen jeho čistota, kvalita, ale je farby a pôvodný charakter.

Tu musíme spomenúť ešte jednu…

Tu musíme spomenúť ešte jednu, veľmi podstatnú skutočnosť. Metóda strojového čistenia neprináša našim klientom „len“ krásne čistý a svieži koberec. Vďaka synergii využívaných prvkov dosahujeme pri čistení aj nebývale vysokú a jedinečnú hranicu dezinfekcie koberca. Naša spoločnosť tak svojim zákazníkom do ich domácnosti prináša nielen pocit hmatateľnej čistoty. Ale aj reálny rozmer hygieny a prepotrebnej dezinfekcie.

Akonáhle sú teda skúsení a precízne pracujúci zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA hotoví s tuto prvou fázou čistenia, môžu pokojne prikročiť k nemenej dôležitej, druhej fáze. Spomenuli sme už vyššie, že jej jadro spočíva vo vysávaní. Prístroj, ktorý u nás používame, ale nie je dajakým bežným domácim vysávačom.

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaExtrémne výkonnné, trojmotorové zariadenie dokáže povysávať nielen všetku použitú penu. Uvoľnenú špinu a staré nečistoty, ale aj mikroskopické roztoče alebo nebezpečné alergény. Navyše, tento stroj vysaje z akéhokoľvek koberca aj zbytkovú vlhkosť, takže po ukončení všetkej práce býva nami ošetrený koberec takmer celkom suchý, čo je pre klienta vždy vítaný a príjemný bonus.

V neposlednom rade…

V neposlednom rade sa treba v tomto smere pochváliť aj ďalšou skutočnosťou. Samotné čistenie kobercov s firmou A SERVIS LIPKA prináša do konkrétneho priestoru obzvlášť sviežu vôňu a jemný rozmer skutočnej hygienickej čistoty. To pre našich zákazníkov býva v poradí ďalším, milým bonusom.Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Finálnou vizitkou oboch popisovaných fáz čistenia koberca potom zväčša býva výnimočne čistý. Skutočne hygienicky ošetrený, voňavo vydezinfikovaný a krásne svieži koberec. Ako sa zvykne vravieť – na jednotku. K povedanému hádam snáď ani netreba dodávať, že pre našu firmu je zákazník – na začiatku, uprostred aj na konci – tým najpodstatnejším v celom snažení.

Vždy, bez rozdielu a za všetkých okolností.

Činnosť našej firmy klienta dokáže zbaviť nielen problémov s kvalitou a vzhľadom jeho kobercov, ale poskytuje mu nespochybniteľný dôkaz, čo všetko dokáže do bodky zvládnutá moderná technológia v rukách serióznej firmy a jej odborne vyškolených pracovníkov.

Teraz sa však patrí venovať…

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Teraz sa však patrí venovať aj druhej metóde, ktorú sme pred chvíľou v našom rozprávní avizovali. Extrakčné čistenie kobercov ponúka zákazníkom nielen odlišný pracovný postup. Ale aj inú technológiu. Možno nám vo veci pomôže o niečo bežnejšie, akoby ľudové označenie. Ktoré sa pri tejto metóde dlho a hojne používa – tepovanie.

Kľúčovými prvkami pri tepovaní je extaktor, teda špeciálny tepovač a chemický roztok. Pomocou stroja – tepovača – sa na koberec nanesie pripravená chémia, ktorá sa ponechá krátko pôsobiť. Následne sa stroj prepne do polohy vysávania a celá plocha, pokrytá roztokom, sa postupne a dôkladne povysáva. Pri ďalšom vysávaní sa potom odporúča použiť už len čistú vodu, aby sa koberec zbavil zvyškov nečistôt.

Už na prvý pohľad…

Už na prvý pohľad sa nám ukazuje, že táto metóda pôsobí na klienta ako technicky nenáročná, systémovo jednoduchá a v prvom pláne i účinná. Žiaľ, jej skryté riziká a úskalia sa nenápadne ukrývajú v niekoľkých podstatných skutočnostiach, ktoré sa – často na škodu klienta – odhaľujú až po skončení čistenia.

A preto treba každopádne, a hneď na začiatku, jasne zdôrazniť, že extrakčný čistiaci systém nikdy nefungoval a ani nefunguje v samotnej hĺbke koberca, teda jeho účinky sú presne opačné ako pri hĺbkovom strojovom čistení. Metaforicky povedané – kĺže sa po povrchu.

Väčšina nečistôt z koberca sa vďaka použitému stroju a chémii totiž iba vyplaví na povrch a ostáva tak ležať vo vlhkej hornej vrstve koberca. Naviac, samotný výkon stroja nebýva dostatočný na to, aby koberec zbavil všetkej obsiahnutej špiny, takže i po vytepovaní ostáva jej podstatný časť v tkanine. A to je – ako i sami uznáte – značný problém.Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Samotný proces extrakcie nám do každého koberca prináša značné množstvo vody. Ktorá sa potom pomerne dlho a veľmi neefektívne odparuje, čo je ďalšie nedobré znamenie. Tieto kroky potom logicky vedú k tvorbe najrôznejších sekundárnych škvŕn a fľakov, keďže popisované čistenie nesiahalo až do hĺbky štruktúry koberca.

Táto nežiadúca vlhkosť…

Táto nežiadúca vlhkosť naviac masívne preniká celým priestorom, kde bol koberec čistený. Klient právom nadobúda neželaný pocit, že jeho miestnosť je namiesto očakávanej čistoty. A hygieny naplnená skôr ťažkým, akoby hustým a dusným vzduchom. Občas sa mu zvykne hovoriť – rybničný. A tu máme ďalšie negatívne znamenie.

Za zmienku snáď ešte stojí i finančná stránka oboch preberaných systémov čistenia. Strojová hĺbková metóda je – po pravde – o niečo drahšia ako bežné čistenie extraktorom. Ale akékoľvek argumenty ostávajú neúčinné a bezpredmetné, ak nezaujato porovnáme obidva dosiahnuté výsledky.

S primeranou dávkou technickej a technologickej poetiky sa dá potom vlastne konštatovať, že hĺbkovo vyčistená plocha je nesporne čistá, a to už zo svojej vlastnej podstaty. Na druhej strane, extraktorom vytepovaný koberec v niečom stále pripomína plochu, ktorá sa na dôkladnejšie čistenie ešte len chystá.

Uvádzané nedostatky…

Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučovUvádzané nedostatky a mínusy spojené s extrakciou, ale klientom firmy A SERVIS LIPKA a jej overeného strojového hĺbkového čistenia, nehrozia. Dôkazom nech je aj úvodná objednávka našej mladej mamičky. Počas neprítomnosti celej rodiny bol ich byt znečistený nestráženým pohybom dvoch morských prasiatok, čo si odniesli ich dva koberce.

Mladá žena si našu firmu vybrala cielene. Nielen kvôli jej dobrému menu a odbornej povesti, či kvalite všetkej odvádzanej práce a vždy priateľskému prístupu ku klientom, ale najmä kvôli osvedčenej metóde čistenia. S domácou pani sme sa preto dohodli na vyhovujúcom termíne, rámcovej cene a niekoľkých menších upresneniach.

Náš zbežný, ale skúsený pohľad na znečistené koberce. Ktoré po dva víkendové dni „užíval“ roztopašný tandem peruánskych morčiat, dal slovám pani domu za pravdu. Nielenže tie dva koberce dosť ostro a výrazne páchli, ale aj netrénovaným očiam jednoducho nemohli ujsť raz menšie, či väčšie škvrny, ktoré boli roztrúsené takmer v každom kúte.

Nemalo cenu ďalej nad všetkým špekulovať…

Nemalo cenu ďalej nad všetkým špekulovať. A preto sme si šikovne nachystali naše spoľahlivé stroje, výkonnú chémiu a dali sa konečne do práce. Mladú pani sme obaja v mene firmy A SERVIS LIPKA uistili, že o pár desiatok minút budú jej koberce krásne čisté a s výsledkom bude určite spokojná.

Práca nám išla – ako vždy – od ruky. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a osvojenému systému sme nemali žiadne prestoje. Či technické problémy, takže za hodinku a niečo navrch, sme boli vo finále. Ale to už z kuchyne vykukla aj naša mladá mamička. Zvedavo sa oprela o zárubne dverí obývačky a sledovala svoj novovyčistený, voňajúci koberec.čistenie kobercov doma

Po chvíli som sa jej dosť opatrne spýtal, ako je s našou prácou a jej výsledkami spokojná. Priznávam, že pani nemusela ani priveľa hovoriť, lebo po tvári sa jej rozlial široký úsmev, ktorý v tom okamihu dokazoval iba jedinú odpoveď. Žena sa nám tak poďakovala nielen milým úsmevom, ale slovami uznania, ktoré nám vzápätí adresovala.

Mali sme teda oprávnený dôvod na radosť – my aj naša klientka. Výrazný zápach, škvrny a fľaky, ktoré na kobercoch zanechali tie dve neposedné morčatá boli nadobro preč. Obdiva koberce znovu svietili čistotou, prebudenými dekórmi a oživenými farbami. Firma A SERVIS LIPKA opäť raz nesklamala – svojho klienta, ani samu seba.